A nyelvtanulás technikái filmek segítségével

Sok tanulmány megjelent már a nyelvtanulásról, esetleg érdemes lehet filmnézést is kipróbálni. Ez az alapvető és szinte bárhonnan elérhető eszköz nagyon hasznosnak bizonyul a nyelv számos összetevőjének kidolgozásához, és emellett az idegen nyelvi ismeretek gyakorlatba ültetéséhez.

Mit tanulhatunk a filmekből?

Először beszéljünk a kiejtésről. Az anyanyelvi beszélők és a valódi beszélgetések hallgatása segít abban, hogy belekerüljünk a nyelvbe és annak legélénkebb és legvalóságosabb felépítésébe, amellyel akkor fogunk találkozni, amikor egy idegen országban leszünk.

A társalgás, mint olyan szintén alapvető fontosságú, nem az akcentus vagy a kiejtés miatt, hanem az elért dinamika miatt, amelyet a nyelvórán nem anyanyelvi beszélőkkel nem lehet elérni. Tanuljunk a természetességből, a formákból, a gesztusokból, a nem verbális kifejezésekből.

A nyelvtan alapvető, hogyan működik a filmekben. Sok olyan struktúrát fogunk tudni felismerni, amit nem ismertünk, és felülvizsgálhatjuk azokat, amelyeket ismerünk. Képesek leszünk bővíteni a tudásunkat és a gyakorlatban is alkalmazni.

A filmek szintaxisából is sokat lehet tanulni. Amikor könyvek segítségével tanulunk, különösen olyan nyelveken, amelyek alig vagy egyáltalán nem hasonlítanak a sajátunkhoz, akkor szó szerint a gyakorlatba ültetjük a tanultakat. A filmek segíthetnek abban, hogy lássuk, hogyan épülnek fel a mondatok a való életben, milyen lehetőségek vannak a szóváltásokra az egyik vagy másik sorrendben a valódi beszélgetésekben.

A gyerekek is sokkan könnyebben sajátítanak el egy nyelvet, ha nem az anyanyelvükön nézik. Érdemes például a Csodabogarak című animációs filmet megmutatni nekik angolul.

Hogyan tanuljunk nyelveket filmeken keresztül?

Különösen az első szinteken nem fogjuk annyira élvezni a filmet. A következőket tehetjük:

  1. Mielőtt elkezdünk tanulni, megnézhetjük a filmet az anyanyelvünkön, majd az új nyelven felirattal, végül pedig felirat nélkül.
  2. Nézzük meg a filmet részenként: kezdjük el, és ha nagyon nehéz, adjunk minden résznek egy bizonyos időt. Az a legjobb, ha eleinte talán félórás filmekkel kezdjük. Így sokkal kevésbé leszünk túlterheltek, és úgy érezzük majd, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőle.
  3. Szükségünk van egy jegyzetfüzetre, tollra és szótárra: írjunk le mindent, amit nem értünk a film egyes részeiből. Miután megnéztük ezt a részt, nézzünk utána az összes olyan szónak és kifejezésnek, amelyet nem ismertünk.
  4. Ezután, amikor már többé-kevésbé tisztában vagyunk a szókinccsel, nézzük meg újra a tanult részt, a nyelvtant, a szintaktikát stb. Jegyezzünk fel mindent, ami új a számunkra, és a megszokottól eltérő használatban van.
  5. Amikor megnéztük és kidolgoztuk az összes részt, akkor jöhet az egész film. Ennél a pontnál fontos, hogy élvezzük a látottakat és engedjük el magunkat. Figyeljünk a képi anyagra, ami segíthet mélyebben elmerülni a nyelvben és a kultúrában.
  6. Végül, ami talán a legnehezebb rész, a filmben tanult új dolgok memorizálása, hogy a gyakorlatban is alkalmazhassuk és elsajátíthassuk őket.
  7. Extra pontként ne feledkezzünk meg a szótárról, amiről tudjuk, hogy már a gondolatától is nagyon lusták leszünk, de elengedhetetlen ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni.

Megosztás

Ha tovább olvasnál, kattints:

Egy ötletes játék meghozza a gyerekek kedvét a fogmosáshoz

2024. február 28.|

A fogkefe egy egyszerű tárgy, amely segít a fogmosásban. A legtöbben fiatal korunkban tanultuk meg, hogyan kell fogat mosni vele, amit a mai napig művelünk. A legtöbb fogkefe műanyagból vagy fából készül, a nyele pedig

A pandémia után is nagy az igény az online oktatásra, tanulásra

2023. november 16.|

Amikor a koronavírus járvány miatt korlátozásokat vezettek be, és lecsökkent a személyes kapcsolatot, találkozást igénylő lehetőségek száma, akkor az online tér szerepe felértékelődött. A legtöbb szektorban megpróbálták kihasználni az internet nyújtotta lehetőségeket, legyen szó ügyintézésről